954412-social-curator-02-2019-52.jpeg

W sobotę 27 listopada miałam prawdziwą przyjemność wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym Konferencji Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet - Akademia Kobiet "Sukces i Rozwój" ze wspaniałymi Panelistkami: dr Joanną Mucha , prof Małgorzatą Kędzia, Panią Magdaleną Louis, i Panią Beatą Zarembianką. Każda z innym pakietem doświadczeń, każda z nieprzeciętnym charakterem, który pcha do przodu.

Takie spotkania budzą emocje. Konferencja Kobiet. W niektórych to hasło budzi sprzeciw - BO JAK TO! FEMINISTKI!


Nie wiem czy feministki, wiem za to jedno - to wyjątkowe Kobiety, które chcą coś zmienić. Na lepsze. Dla siebie, dla swoich bliskich, dla otoczenia tego bliższego jak też dalszego - w zależności od możliwości. Jedne ze sceny, inne z sali widowiskowej a każda wyjątkowa.

I okazuje się, że powiedzenie „MOŻESZ…” wypowiadane przez taką jak Ty, ma siłę sprawczą.

Bo to słowo wypowiadane przez Kobietę, która musiała wydrapać sobie swoją ścieżkę - podobnie jak Ty- ma zupełnie inną moc niż to samo słowo wykrzykiwane przez pana z internetów okraszone zdjęciem ręki z roleksem na kierownicy BMW…

Możesz…

Możemy…

Możemy się spotykać na takich wydarzeniach, możemy budować własne kariery pomimo szklanych sufitów trzymających się mocno, możemy budować swoje imperia. A jednak w głowie tli się czerwone światełko - czy na pewno?

Przecież to dziwne, że kobieta piastuje wysokie stanowisko - a jeśli tak to na pewno musiał być PARYTET… Kobieta ma prawo wspierać swojego męża, kolegę, może być jego prawą ręką, ale skąd wzięło się to przeświadczenie, że nie powinna sięgać po więcej? To bardzo proste: z tradycji. W latach 20-tych ubiegłego wieku został podpisany dekret o zaszeregowaniu zawodowym kobiet. I cóż się okazuje? Kobiety nie mogły piastować wyższego stanowiska niż… Asystentka. Tylko niewielu Kobietom w tamtych czasach udało się wybić wyżej.

Idąc dalej, do lat 70-tych ubiegłego wieku kobieta nie mogła posiadać swojego konta w banku samodzielnie…Musiał jej towarzyszyć mąż lub brat. Otwierasz oczy ze zdumienia? Przecież dla części z nas to lata kiedy przychodziłyśmy na świat, albo na świecie były już nasze Mamy? Czy to tak dawno temu? Jak więc sądzisz, czy miało to wpływ na to jak zostałyśmy wychowane?

Dlatego też słowo „MOŻESZ”. Możesz pracować nad tym, aby świadomie spojrzeć na swoje ograniczenia - czy są na pewno Twoje? A może to słowa, które miały Cię ochronić przed nieprzychylnym światem? Bo wiadomo - jeśli się wychylisz to możesz oberwać po głowie… A co ludzie powiedzą? To najczęstsze słowa stojące za nieszczęściem Kobiet. Jedynym zaś antidotum na tą sytuację jest EDUKACJA KOBIET. Na każdym polu - edukacji szkolnej, rozwoju osobistego, edukacji zawodowej - te wszystkie elementy są dla nas dostępne na wyciągnięcie ręki. Edukacja to PIENIĄDZE. A pieniądze to WŁADZA. Władza nad naszym życiem, nad tym czego chcemy dla siebie. Władza nad tym jak dysponujemy NASZYM czasem wolnym. To też MOŻLIWOŚCI - chociażby pomocy Tym, którzy tego potrzebują.

Nie jest konieczne rzucanie się od razu na głęboką wodę - można zacząć powoli. Powoli ale systematycznie - tylko tak stworzymy dookoła siebie świat jakiego chcemy dla naszych dzieci - nie tylko córek.

Bardzo Wam dziękuję za możliwość rozmów z Wami, za wspaniałą atmosferę i za to, że mogłam Was poznać.


Zaktualizowano: 7 gru 2021

https://sklep.wizerunekonline.pl/szablony


Masz przed sobą narzędzie, które pomoże Ci stać się widoczną online - bez stresu i presji czasu. Szablony treści postów to specjalnie wyselekcjonowane bazy tekstów do Mediów Społecznościowych , które możesz dopasować do swoich potrzeb.

Kupując zestaw 30 szablonów treści postów, możesz teraz przygotować informacje/posty dla swoich klientów w kilka chwil.Jeśli przyjdą Ci do głowy kolejne pomysły jak rozwinąć treść swojego posta - ŚWIETNIE! O to chodzi! Wraz z tekstami postów otrzymujesz w bonusie wenę twórczą!


Jak pisać teksty na instagvrama
Jak pisać posty na Instagrama


Nie masz ochoty spędzać nad postami więcej niż to konieczne? Nic straconego - uzupełniasz post przykładami zbliżonymi do podpowiedzi w kwadratowych nawiasach i POST GOTOWY!

A Ty możesz zająć się swoją firmą w innych obszarach, które tego wymagają zamiast siedzieć i denerwować się brakiem pomysłów.

Rynkowe ceny przygotowania materiałów do publikacji w Mediach Społecznościowych rozpoczynają się od 500 zł/miesiąc.

Ty masz dostęp do 30 szablonów treści postów, z których możesz stworzyć nieograniczoną ilość tekstów, stosując niewielkie zmiany w szablonie. A co NAJWAŻNIEJSZE one ZAWSZE będą dopasowane do Twojej marki - bo to Ty znasz ją najlepiej!

30 szablonów treści postów to odpowiedź na potrzeby Twoich odbiorców, którzy CZEKAJĄ na nowe wiadomości od Ciebie. Szablony dają Ci pomysł jak możesz zacząć prowadzić komunikację ze swoimi Klientami, jednocześnie pozostając sobą i mówiąc własnym głosem.

Każdy szablon to nieograniczone możliwości wykorzystania go do własnych potrzeb:

Skopiuj wybrany szablon tekstu, uzupełnij jego treść informacjami, które chcesz wypuścić w świat i GOTOWE!

Mam nadzieję, że tym produktem zdejmę z Twojej głowy chociaż część obowiązków a dzięki Temu Ty będziesz mogła spokojnie pracować nad swoim Biznesem.

Życzę Ci wiele sukcesów!

Jowita Pawluczy

Akademia Wizerunku Biznesu


Zaktualizowano: 4 sty

Przed sesją zdjęciową zawsze pytam: jak wykorzystasz te zdjęcia?

No właśnie. Sesje biznesowe to jeden z wielu kroków prowadzących Cię do stworzenia Twojego miejsca w sieci. I tutaj nie da się przeskoczyć niektórych faz dlatego, że inwestycja jaką w tej chwili robisz ma Ci się zwrócić z nawiązką.Od czego zacząć?

Od planu - strategii dla Twojego biznesu lub marki osobistej:

 • Co planujesz robić za rok?

 • Jakie są twoje marzenia odnośnie rozwoju Twojej firmy w ciągu najbliższych 5 lat? (Tak, wiem marzenia z datą realizacji to cele, ale nie oszukujmy się 80% ludzi puka się w głowę na myśl, że ma coś zaplanować na „za pięć lat”)

 • Jak chciałabyś żeby wyglądał Twój biznes

 • Jak chciałabyś Ty się czuć jako właścicielka Twojej firmy?

 • Dla kogo są przeznaczone Twoje produkty lub usługi? - i tutaj nie możesz powiedzieć, że „dla wszystkich” bo sama wiesz podskórnie, że to nieprawda. Owszem chciałabyś aby znalazły one jak najszersze grono odbiorców, ale jakim dziwnym trafem wtedy właśnie nikt ich nie potrzebuje…

Ten etap układania sobie w głowie własnych wizji swojego biznesu zawsze zajmuje czołowe miejsce w najlepszych szkołach przedsiębiorczości. I nieprzypadkowo ten etap powinien zająć Ci najwięcej czasu, po to aby nie strzelać ślepakami, tylko trafiać do osób, które czekają na to co masz im do zaoferowania.


Jak to zrobić?


Najprościej, a zarazem najtrudniej - pytając.

Czego Twój odbiorca potrzebuje.

Czasem jednak okazuje się, że klient mówi Ci, że czegoś chce, a Ty wiesz, zanim mu to zaoferujesz, on potrzebuje czegoś wcześniej o czym nie miał pojęcia - to jest właśnie Twoje zadanie. Odpowiednio zadane pytanie pozwoli Ci odpowiedzieć na potrzeby, które faktycznie wymagają uwagi, a nie te, które Tobie wydają się idealne aby stworzyć z nich ofertę.

Dlatego też ZANIM jeszcze ustalam szczegóły sesji, najpierw przeprowadzam konsultacje w jakim punkcie znajduje się moja Klientka:

 • jakie są jej największe frustracje związane z biznesem

 • Jakie kroki już podjęła

 • Czego się obawia

 • Na jakim etapie być może utknęła

 • Jak chce aby wyglądała jej firma za kilka lat?

Dlaczego takie ważne są Twoje plany? I jak to się ma do sesji fotograficznej?

Zazwyczaj podejście fotografów do tego typu sesji jest czysto mechaniczne:

 • Klient

 • Sesja

 • Wybór 6-ciu zdjęć

 • Obróbka

 • Zapraszamy do kasy

Jak to się ma do Twoich potrzeb?

Skąd fotograf wie co dla Ciebie dobre?

Czy zna Twoje plany na rozwój firmy?

Jeżeli takie pytania nie padną, sesja taka będzie nieaktualna już po kilku tygodniach od jej zrobienia.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ fotografujecie wtedy jedynie obecny stan rzeczy, a Ty jesteś gotowa do rozwoju swojej firmy. Za chwilę zdjęcia, które zrobisz teraz, bez przemyślenia dalszych kroków rozwoju nie będą pasowały do Twoich planów.


Zaplanuj jak ma wyglądać twoja firma i idź po swoje marzenia!


Takie podejście pozwoli Ci wykorzystać jak najlepiej Twoją sesję biznesową i pozwoli Ci dotrzeć tam gdzie chcesz szybciej, niż sama się tego spodziewasz :D

Często okazuje się, że tym czego najbardziej potrzebujemy na początku ustalania planu na swój biznes to przewodnika, który poprowadziłby nas krok po kroku przez ten początkowy etap gdy sama jeszcze nie wiesz za co zabrać się w pierwszej kolejności - bo tak naprawdę tego wszystkiego jest tyle, że masz ochotę jedynie zakopać się w kołdrę i przespać cały ten ciężki okres.

Jeżeli nie jesteś pewna jak połączyć wszystkie kropki aby zacząć efektywnie promować się w mediach społecznościowych pobierz darmowy fragment e-booka „Od 0 do 100 K” i sprawdź jak sprawić aby Twój biznes zarabiał również w sieci - bez konieczności tysięcy obserwujących!

Link znajdziesz obok zdjęcia profilowego

>>https://sklep.wizerunekonline.pl/jak-pokazac-firme-w-sieci